Baranie rohy - Traja kamaráti

Pridal: Pridané: 27.6.2018 22:22:18 Počet zobrazení: 2134

27 Jún 2018

Znovu jeden krátky výjazd do Tatier, smer Malá studená dolina...

Baranie rohy - Traja kamaráti

V utorok prichádzame na Téryho chatu, pri pivku preberáme plány na ďalší deň, ale cieľ je viac menej jasný - Traja kamaráti na Baranie rohy za V+.

Ráno v pohodke raňajky o siedmej a pred ôsmou už šlapeme pod stenu. Batohy nechávame v bivaku, ktorý je zdola dobre viditeľný a je viac menej v strede suťoviska pod stenou. Odtiaľ už iba s lezeckými vecami, v batôžkoch topánky na zostup a goráč, lebo viditeľnosť cez hmlu alebo nízke obláčiky je dosť zlá a tak nevieme presne či sa rozprší alebo nie. 

Občas sa hmla rozostúpi a tak si rýchlo napozerávam, kade pôjde naša línia a kde vôbec začať. Kúsok vylezieme bez istenia a dostávame sa na policu, kde začína aj Šádek a Indiánske leto, ktoré má od tohto roku navŕtané istenia. Traja kamaráti sú medzi týmito cestami. 

Baranie rohy - Traja kamaráti

Prvá dĺžka za V+ je namoknutá a tak postupujem pomaly, poctivo zakladám istenia a cvakám dve skoby. Celkom mi to dalo zabrať, istenia som si pocvakala na cik-cak, takže lano mi ku koncu už ide dosť zle, ale nakoniec sa slávnostne dostávam na mega obrovskú trávnatú policu, kde zakotvím v štande Indiánskeho leta. Jaro trochu pučí, ale o chvíľu je vyškerený pri mne :-)

Druhá dĺžka je za IV+ a odsýpa celkom dobre. Končím ju v štande z dvoch skôb. Ďalej následuje dĺžka opäť za V+, ale je to iba jeden flek cez previs, pod ktorým je skoba. Pod previsom je to celé mokré a tak dúfam, že mi nestrelí noha, no všetko dobre dopadlo a ja sa už rútim hore trochu rozbitým terénom, ktorý je však veľmi ľahký, takže pozor dávam, iba aby mi išlo dobre lano a nezhodila som niečo na Jara, prípadne aby na seba potom nezhodil niečo on sám. Štand je na velikánskej polici, kde som iba obhodila kameň slučkou a pre total dobrý pocit založila ešte jeden čok. Táto dĺžka vyšla na takmer celú 60tku lano. 

Baranie rohy - Traja kamaráti

V štvrtej dĺžke ide všetko hladko, znova jeden malý previsík za V a znova je to pod ním trochu mokré, ale už ma nič neprekvapí a tak som rýchlo nad ním a štandujem znova na slučke a friendovi. Nado mnou je posledná dĺžka - pekná, ľahká a krátka oproti ostatným - iba 45m. Zakončila som ju v parádnom štande z dvoch nitov, odkiaľ mám parádny výhľad na Jara, do doliny je kvôli hmle vidieť iba chvíľami. Keď za mnou dolieza rovno ho posielam za hranu nech sa niekde usalaší, aby sme sa mohli v poho prezuť, cvak cvak vrcholovka a jednoduchým zostupom do sedla Baraních rohov a potom dolu. 

Baranie rohy - Traja kamaráti

Baranie rohy - Traja kamaráti

Zhora hľadáme bivak trochu dlhšie ako sme čakali, ale samozrejme, že sme našli, ešte dva víťazoslávne pohľady na stenu, ktorú sme práve vyliezli a rýchlo na chatu, lebo veď čas obeda už bol a nám pekne škvŕka v bruchách :)

Lezené 20.6.2018 s Jarom Imrichom

Matroš: friendy, čoky - bežné veľkosti, slučky + voľné karabíny, zopár expresiek

Viac info nájdete na tatry.nfo 

Pridávam nákres + fotku, do ktorej som približne nakreslila, kade vedie cesta (modrou farbou). Snáď niekomu týmto článkom pomôžem a ďakujem autorom cesty za jej vytvorenie. Zuzňa

Nákres Baranie rohy - Traja kamaráti Nákres Baranie rohy - Traja kamaráti

Diskusia

(564 komentárov)

download driver hp laserjet 3052 windows 8 free Jamessag 27.1.2022 07:52:47
New no deposit bonus for new and existing players вљЎпёЏ Lady's Jamesvox 27.1.2022 07:48:46
blodutgjutning i ögat blodutgjutning i ögat 27.1.2022 05:52:41
how to activate windows 7 professional youtube free download Bristbus 27.1.2022 05:20:54
download fifa 15 pc game free Jamessag 27.1.2022 05:10:52
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie