HoryZonty 2020 - dobrodružná cesta k 15. ročníku

Pridal: Pridané: 8.10.2020 22:07:05 Počet zobrazení: 673

08 Október 2020

Hoci mal trenčiansky festival dobrodružných filmov HoryZonty v tomto roku namierené do Posádkového klubu, z technických a tiež aktuálne platných protiepidemiologických opatrení, museli organizátori šesť týždňov pred začiatkom festivalu z plánovaného návratu do „ODY“ vycúvať. Napriek zložitej situácii v organizačnom tíme padlo jasné rozhodnutie. Festival dobrodružných filmov HoryZonty 2020 sa uskutoční. No nevyhne sa zmenám.

HoryZonty 2020 - dobrodružná cesta k 15. ročníku

Horyzonty 2020

Novinkou je online festivalová projekcia filmov

Nádeje, že sa festivalový život vráti do starých koľají, zhasli v posledný septembrový týždeň, keď sa zhoršila epidemiologická situácia na Slovensku a nad kultúrnymi, športovými a spoločenskými podujatiami sa stiahli mračná. Mesiac pred HoryZontami sa tak tím pod vedením Márie Dutkovej ocitol na križovatke, na ktorej muselo padnúť rozhodnutie ako ďalej. „Nastala situácia, s ktorou sme síce rátali, ale verili sme v optimistickejší scenár: No sú to práve prekážky, ktoré nás posúvajú ďalej, a tak sme sa po dlhých úvahách a za pomoci ľudí, ochotných podeliť sa o svoj názor a skúsenosti, rozhodli festival posunúť aj do online priestoru. Je to pre nás cesta do neznáma, veľká výzva –technická, aj organizačná," hovorí riaditeľka festivalu, ktorá už podniká prvé kroky k tomu, aby v plánovanom termíne HoryZontov, od 5. do 7. novembra 2020, prebehlo všetko ako má nielen naživo v kinosálach, ale aj v internetovom prostredí. Pre divákov to znamená, že o festival nebudú ukrátení ani v čase sprísnených opatrení a najnovšie slovenské a zahraničné outdoorové filmy si budú môcť pozrieť prostredníctvom online projekcií priamo zo svojho domova.

Horyzonty 2020

Naživo sa bude premietať v klube Lúč a kine Metro

O divácky atraktívny festival však neprídu ani návštevníci, ktorí sa nechcú vzdať klasickej podoby podujatia. Z dôvodu limitu počtu 50-ich osôb na jednom podujatí sa organizátori rozhodili, že sa festival uskutoční v menších priestoroch, nie v pôvodne plánovanej 600 – miestnej sále Posádkového klubu. Aby sa HoryZontov mohlo zúčastniť naživo čo najviac ľudí, premietať sa bude na dvoch miestach – v klube Lúč a v kine Metro. Program bude totožný, posunutý bude len začiatok premietania, z dôvodu presunu účinkujúcich hostí z miesta na miesto. Lístky do Lúču a Metra budú k dispozícii v predpredaji v KIC na Mierovom námestí v limitovanom množstve. Každý, kto si zakúpi vstupenku, bude mať pri aktuálne platných opatreniach zaručené miesto na daný filmový blok v konkrétnej kinosále, do ktorej si lístok kúpi.

Nebudú chýbať besedy k filmom

Zmenami musela prejsť aj dramaturgia festivalu. „Napríklad s pôvodne plánovaným hosťom Róbertom Gálfym sme sa dohodli, že jeho prezentáciu presunieme na budúci rok. Bolo by veľkou škodou, keby sa jej mohlo zúčastniť tak málo divákov" vysvetľuje Dutková. O hostí však organizátori návštevníkov celkom neochudobnia, predstavia ich v rámci besied k premietnutým filmom. Na pódiu klubu Lúč a kina Metro predstaví svoj najnovší snímok „Nájdem odvahu" režisér Viliam Bendík, ktorý si už z festivalu za svoje filmové diela v predchádzajúcich rokoch odniesol niekoľko cien. Do Trenčína príde aj tvorca filmu „Cesta na vrchol" Adam Lisý spolu s ultrabežcom Mariánom Priadkom a návštevníci sa môžu tešiť aj na Petra Becka Ondrejoviča a Jara Dutku, účinkujúcich v novom dokumente Pavla Barabáša „Salto je kráľ", ktorého premietanie je na programe v sobotnom večernom bloku. Podrobnejšie informácie k programu a predaju vstupeniek organizátori zverejnia čoskoro.

Horyzonty 2020

Zmeny v sprievodných podujatiach

Zmeny čakajú aj sprievodné podujatia. Do internetového priestoru sa presunie aj prezentácia fotografií prihlásených do fotosúťaže. 40 vybraných súťažných fotografií bude zverejnených na stránke, FB profile a instagrame festivalu. Prihlasovanie do fotosúťaže s témou „Slovenský živel" organizátori presunuli do 25.októbra 2020. O víťazoch rozhodne odborná porta. Zo sobotných sprievodných podujatí organizovaných v centre mesta sa tento rok neuskutoční obľúbený Beh o pohár HoryZontov. Súťaž v vo vynáške nosičskej krošne Nosičov sen ako aj podujatie Tour de HoryZonty v Zátoke pokoja pravdepodobne prebehnú, samozrejme v podobe, ktorá bude rešpektovať aktuálne platné opatrenia.

Podrobnejšie informácie k hlavnému programu festivalu, ktorý sa uskutoční 5.-7.11.2020, ako aj všetky aktualizácie, zmeny a informácie o spustení predpredaja vstupeniek budú postupne k dispozícii na stránke, FB profile a instagrame festivalu.

www.horyzonty.sk

JL/ 06.10.2020

Diskusia

(7 komentárov)

Live in housekeeper Upper West Side weIct 20.7.2021 20:50:49
authentic cialis Hamoccunc 20.6.2021 21:17:27
cialis online cyalis Hamoccunc 4.6.2021 17:05:59
cialis pill splitting Marrill 22.4.2021 02:24:51
af62194ee4cdf3d5cb932fdf83b v147 Andrewninny 14.4.2021 09:20:47
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie