Kotlový štít - 50 rokov pre James Bobrovec

Pridal: Pridané: 6.9.2020 19:08:34 Počet zobrazení: 950

06 September 2020

Kotlový štít - 50 rokov pre James Bobrovec

Už dlhšie sme chceli ísť zaliezť do Batizovskej doliny a tak sme si vybrali cestu 50 rokov pre James Bobrovec.

Štartovali sme z Vyšných Hágov niečo po siedmej, žltou značkou sme sa dostali ku plesu a následne pod Kotlový štít. Začínali sme liezť okolo desiatej. Nástup cesty bol jasný z nákresu.Kotlový štít - nákres

Prvá dĺžka sa mi páčila asi najmenej, kútik za 6, následne cez lámavé skaly sa vyšvihnúť cez pidi previštek, no a potom už ľahko na štand. Druhá a tretia dĺžka veľmi pekné päťkové lezenie so štandami na trávnatých poličkách.

                

3. dĺžka (vľavo) a 4. dĺžka (vpravo)

4. dĺžka mala trochu zapeklitý začiatok, ale inak pohodka. Akurát si treba dať pozor na dĺžku lana. My máme 55 metrov a Viťo to potiahol až úplne pod záverečnú platničku, čiže nám to vyšlo len tak-tak.

5. dĺžka je čerešnička na torte :) Klúčová špárka na záver, kde popri lezení musíš riešiť zakladanie (zväčša čokov). Na skalkách s isteniami by to bolo možno ohodnotené za menej ako 7, ale tu keď visíš za jednu ruku a v druhej hľadáš vhodnú veľkosť čoku je to oprávnené hodnotenie. 

Po poslednej dĺžke je ešte asi jedna - dve dĺžky za II/III po hrebeni a potom sa napojíš na klasickú zostupovku z Gerlachu.

Celá cesta je na vlastných isteniach, nenájdeš tu ani jednu skobu a už vôbec nie nit, ale možností zakladania je veľmi veľa. 

Lezené: 5.9.2020

Použitý matroš: 2x lano (55 metrov) - v jednej dĺžke to bolo len tak tak..., čoky, friendy a viac istení aj zo slučiek okolo kameňov... 

Celkový dojem z cesty: až na prvú dĺžku to je pekná cesta, rozhodne najlepšie príde na záver :)

Info o ceste sme čerpali z: http://www.tatry.nfo.sk/cestam.php?obr=stity//0335//03350810.p

Autori cesty: J.Kořínek, I.Staroň, 8.8.2013

A aby sa nezabudlo..., na tomto webe si môžeš kúpiť niečo veselé s outdoor tematikou, napríklad uzlíkové náušnice z repky pre svoju drahú :) 

lezecké náušnice

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie