Predné Solisko - Kant

Pridal: Pridané: 7.7.2020 07:20:26 Počet zobrazení: 1624

07 Júl 2020

Predné Solisko - Kant

V nedeľu je počasie ako z rozprávky a my volíme cestu Kant na Predné Solisko.

Vyrážame od Štrbského plesa a kúsok pod vodopádom Skok už vidíme našu stienku po ľavej strane. K nej sa približujeme viac zprava suťoviskom, kade sa nám zdá logický prístup, aby sme nemuseli rozrážať kosovku :)

Kant - Predné Solisko - nákres

Nástup aj pokračovanie celej cesty je úplne jasný, nity udávajú jednoznačný smer. Lezie sa po vodorovných lištách, ktoré dobre padajú do rúk. V prvej dĺžke to vyzerá, že by ti mohlo niečo z tých chytov zostať aj v ruke, ale reálne sa nič také nedialo. 1. štand je na parádnej veľkej polici.

Druhá dĺžka za 8+ už pritvrzuje, ale Viťovi nerobí žiadny problém. Ja som si jeden našla na konci dĺžky..., ale čo..., posedím, pokukám a potom to už ide :) a hneď som aj na štande, ktorý je znovu na peknej polici. Tu podľa nákresu máme odbočiť prudko doľava za hranu, čo nie je príliš príjemný krok, ale urobiť sa dá. Potom už len kúsok hore a si zase na štande. V tejto najľahšej dĺžke sme použili aj nejaký ten čok, ale inak ti v celej ceste vlastne treba iba expresky.

Kant 2.dĺžka

Štand opäť luxusná plošina, pod poslednou dĺžkou za 9-. Boulder je hneď na začiatku cez malú lištu, keď ešte nemáš cvaknuté prvé istenie, ale myslím, že Viťo sa ani nezapotil a už si užíva lezenie ďalej, dostáva sa na hranu a kričí, že to nebolo ani také ťažké. Ja, aj za silnej podpory od Miša, ktorý lezie za nami cestu Bumerang a práve je na tom istom štande, v bouldríku sadám. Potom už to s vytreštenými očami a za silného fučania zvládam až na famóznu hranu, odkiaľ je to už ľahké.

Kant 4.dĺžka

               Kant 4.dĺžka  

Cestu zlaňujeme na jednom lane na štand hneď pod poslednou dĺžkou a potom na obe laná až pod stenu, ale viac do priesmyku medzi skalami. 

  Bumerang    

Mišo s Michalom liezli cestu Bumerang, ale vraveli, že to bolo ťažko zaistiteľné s friendmi/čokmi a skoby nemali. Ich cesta križovala našu na viacerých miestach a končila previsnutým kútikom, do toho istého štandu, kde naša.

 Viťo a Zuzňa (Kant) / Mišo a Michal (Bumerang)

Lezené: 5.7.2020

Použitý matroš: 2x lano (55 metrov), 10expresky, zopár čokov

Celkový dojem z cesty: parádna športová cesta, dobre odistená, zlaniť sa dá z každého štandu (osadené majlonky), obtiažnosť skôr ľahšia - 8/8+.

Info o ceste sme čerpali z: http://www.tatry.nfo.sk/cesta.php?obr=stity//0795//07950525.p

Autori cesty: P. Haľko, M. Medvec, R. Staruch, 2014

A aby sa nezabudlo..., na tomto webe si môžeš kúpiť niečo veselé s outdoor tematikou, napríklad ploskačku Chata pod Soliskom :)

Ploskačka Chata pod Soliskom

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie