Zvuk Vianoc

Pridané: 13.11.2020 21:04:14 Počet zobrazení: 738

13 November 2020

Vianočné linorytové pozdravy - Zvuk Vianoc

Zvuk Vianoc

Rada by som Vám priblížila ako tieto vianočné pozdravy vznikli. 

Na začiatku bolo zadanie od spoločnosti CIS Slovakia, ktorá už viac ako 15 rokov prináša na slovenský trh kochleárne implantáty rakúskeho výrobcu MED-EL.

Požiadavka bola: Vianočný linorytový pozdrav so zakomponovaním kochleárneho implantátu do vlasov dievčaťa. A tak sme sa dohodli na týchto návrhoch, ktoré boli najskôr v ceruzke a potom zvýraznené čiernou fixkou, aby sme videli ako približne bude grafika vyzerať.

    

Návrh som preniesla na linoleum, samozrejme zrkadlovo, aby výsledný obrázok bol otočený tak ako na návrhoch. Nasledovalo precízne rytie s dôrazom na detaily.

  

Naniesla som zlatú farbu a otlačila v mojom mini lise na bordový papier, ktorý sme vyberali z mnohých možností od milých ľudí z Kreatívny papier.

  

Výsledkom boli tieto grafiky dievčaťa s partou v jemne vianočnej atmosfére. Kvetinový venček vo vlasoch som ešte doplnila o drobné body, ktoré odkazujú aj na šírenie zvuku po zavedení kochleárneho implantátu. Zimný dojem dotvára vločková náušnica :)

Vianočný linoryt - Zvuk Vianoc Zvuk Vianoc - vianočný linoryt

A potom už zostávalo iba opakovanie nanášania farby a otláčania, kým nevznikol požadovaný počet pozdravov, ktoré ešte deň schli. Nakoniec som pozdravy poskladala, zabalila a poslala na svoju cestu - aby mohli robiť radosť a rozdávať vianočnú atmosféru :)

Vianočné linoryty od Jargas

 

Dúfam, že sa Vám môj návod páčil. Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo by ste mali záujem o vlastné pozdravy, môžete mi napísať na info@jargas.sk.

Pozdravy sú veľkosti 13 x 13 cm a dodávam ich aj s obálkami. 

Prajem krásny deň, Zuz :)

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie